Bolu Aladağ Yaz Kampı 2018

Türkiye İzcilik Federasyonu ile Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün birlikte organize ettiği Türkiye genelinden 70 kulüpten 1400 izci ve liderin katıldığı Bolu Aladağ Yaz İzci Kampını, Kulübümüz 40 İzcisiyle tamamlayarak  döndü.

Bolu Aladağ Yaz İzci Kampının çok faydalı geçti, Türkiye genelinden kampa katılan 1400 izci ve liderin birbiri ile kaynaşmasına, izcilerin şehrin gürültüsünden kurtulup doğayla baş başa kalmasına ve izcilerin teknolojinin esaretinden kurtulup akranları ile birlikte geçirdikleri altı gün boyunca hayatlarında unutamayacakları güzel hatıralar yaşamalarına vesile oldu.

Kampla ilgili  görüşlerini aktaran bazı izciler; Bolu’da  ilk defa kamp yaptıklarını, altı gün boyunca doğanın güzellikleriyle baş başa çok mutlu olduklarını, kamp dolayısıyla yurdumuzun çeşitli illerinden yeni arkadaşlar, unutamayacakları yeni hatıralar yaşadıklarını belirterek, bundan sonraki dönemlerde bu arkadaşlıklarını devam ettireceklerini belirttiler.

İzciler ayrıca; Kamp ateşi faaliyetlerinde coşku ve muhabbetin zirve yaptığını, soba üzerinde pişirilen yemeklerin, çayın ve gece nöbetlerinin ayrı bir tadının olduğunu ifade ettiler. İzcilerimizin yemeklerini kendilerinin pişirmesi, kampa ayrı bir renk kattı.

Kamp’ ta altı gün boyunca temel izcilik bilgileri, teknik iz işaretleri, gece tefekkür yürüyüşleri, gündüz doğa yürüyüşleri, okçuluk,  paintbol, ilkyardım eğitimi, Yeşilay eğitimi, telsizcilik eğitimi, kano eğitimi gibi istasyon çalışmalarının yapıldığını, kampı sorunsuz olarak tamamladıklarını belirterek, kampa katılımlarından dolayı izcilere, yavrularını kendilerine emanet eden velilere, kampın gerçekleştirilmesinde emeği geçen kamp yönetimine ve Türkiye İzcilik Federasyonuna, ayrıca  emeklerinden dolayı izci liderlerine teşekkürler ederiz.

 

Bir cevap yazın