Çanakkale Milli Bilinç Kampı “Dedeciğim Ben Geldim”

Değerli İzci Velimiz;

Tarihte destanlar yazan Milletimiz, binlerce yıllık tarihi içerisinde kazandığı büyük başarılarla yoğrularak olgunlaşmış, bir kişiliğe sahip bireylerden oluşur. En güç durumlarda, kimsenin ummadığı kadar büyük başarılar elde eden bizler, gücümüzü olgunlaşmış kişilik yapımızdan ve yüksek düzeyde milli bilince sahip olmamızdan almışızdır. Fakat küreselleşen dünyanın etkileriyle sarsılan ulusumuzda, özellikle genç kuşakların milli bilinçten uzaklaşmalarına tanık olmak geleceğimiz için kaygılanmamıza neden olmaktadır.

Milli bilinç, kişilerin mensubu oldukları ulusun kültür, toplum, tarih, ahlâk… gibi değerlerini hakkıyla benimsemeleri; birey – devlet ilişkisini kavrayarak kendilerini devletlerine daha yararlı hâle getirebilmek için çaba göstermeleri; tarihsel süreçlerin birikimiyle günümüze aktarılan değerlerin bilincinde olup, bunları gelecek kuşaklara aktarmaları ve bu çabaların sonucu olarak hem kendi refahlarını sağlamaları hem de devletlerini çağdaş ve uygar devletler seviyesine ulaştırmalarıdır. Milli bilince sahip olmak, kendinde olmak, özünü tanımaktır. Nasıl bir dünyada yaşadığımızı, bu günlere nasıl geldiğimizi ve gelecek kuşaklar için neler yapmamız gerektiğinin farkında olmaktır.

Atik Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü olarak, siz velilerimizin de desteğiyle; gençlerimizin zihinsel, fiziksel, ruhsal, sosyal, duygusal ve karakter gelişimlerine katkıda bulunarak, Ahlaklı, Milli ve Manevi Değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek ve böylece daha iyi bir dünyanın inşaasına yardımcı olmak ve toplumda yapıcı bir rol oynamak amacıyla, 2011 yılından bu yana İzcilik faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale’de ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizi anmak amacıyla 22- 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Türkiye İzcilik Federasyonu Çanakkale Milli Bilinç Kampına “Dedeciğim Ben Geldim” sloganıyla Kulüp olarak bizler de katılıyor ve Velisi bulunduğunuz İzcimizin de yanımızda yer almasını istiyoruz.

Program çerçevesinde; 22 Nisan 2018 Pazar günü sabah saat 09:30 da törenle uğurlayacağımız izcilerimiz, deneyimli liderlerimiz gözetiminde 26 Nisan 2018 Perşembe gününe kadar Çanakkale Milli Bilinç Kampını gerçekleştirerek evlerine dönecekler ve kampta geçen süre zarfında Okullarından Resmi İzinli sayılacaklardır.

 

İlginize teşekkür eder, hayırlı günler dilerim.

Erhan KAKI

Atik Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın