MANAVGAT ORMAN YANGIN BÖLGESİNE DESTEK

ATİK İZCİLERİNDEN MANAVGAT YANGIN BÖLGESİNE DESTEK
28 Temmuz 2021 tarihinde Antalya Manavgat ilçesinde başlayan orman yangını sonucunda binlerce hektarlık orman alanları maalesef yanarak kül olmuştur. Manavgat ilçesine bağlı birçok köy de yangına maruz kalarak boşaltılmıştır. Devletimiz yangın sırasında ve sonrasında her türlü imkanı seferber ederek yangınla mücadeleye devam etmiş, yangından etkilenen insanlara destek olmuştur. Milletimiz de Türkiye’nin her yerinden yardımlarını esirgememiş, gıda, giyim, temizlik malzemeleri başta olmak üzere aynî bağışlarını gerçekleştirmiştir.
Bu afet sırasında kısa adı TİFAKE olan Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsü yangın bölgelerine destek için izcilik camiasına acil çağrıda bulunarak tüm izci liderlerini ve ergin izcileri bölgeye davet etmiştir.
ATİK izcileri Manavgat yangın bölgesine bir izci ekibi göndererek çalışmalara destek olmuştur.
İzciler yangın bölgelerinde gerektiğinde yangına müdahale etmiş, yangından etkilenen köylere su ve gıda dağıtımında bulunmuş, AFAD koordinesinde köylere çadır kurulumu gerçekleştirmiştir.
Türkiye’nin farklı illerinden gelen İzciler 24 saat çalışma prensibine göre iki vardiya olarak kaymakamlık tarafından belirlenen depolarda ülkemizin her köşesinden yardımsever milletimizin gönderdiği aynî bağışların depolara indirilmesi, gelen bağışların tasnif edilmesi, düzenli bir şekilde paletlenerek ihtiyaç duyulan bölgelere gönderilmesi işleri yapılmıştır.
15 Ağustos 2021 tarihi itibariyle izcilerimiz görevlerini tamamlayarak İstanbul’a dönmüşlerdir.

#atik #yangın #izcilik #Manavgat

Bir cevap yazın